28/06/2016

Pleť je „naša“ už aj v pätnástich

(Na tvár, Tip 2)

Pripravila Lucia Ďurčeková, foto Mary Kay

 

  • Mladí majú veľa záujmov a starostlivosť o pleť im nie je vôbec vlastná. Prečo by sa mali starať o pokožku?

Koža je najväčší vylučovací orgán a odráža vnútorné zdravie. Žije len z toho, čo jej dáme a „odplatí“ sa podľa toho, ako sa k nej správame už v mladom veku. Trefné je príslovie: „Čo sa za mladi naučíš, akoby si v starobe našiel.“ Ďalší dôvod je, že pleť má pamäťovú funkciu a pri deľbe si bunky vzájomne odovzdávajú dobré aj zlé informácie. V skratke: koža si všetko pamätá.

 

  • Čím sa pleť odvďačí, ak sa o ňu staráme už v čase dospievania?

Vypestujeme si najmä návyk pravidelnej starostlivosti, ktorá je priam povinná a nutná po tridsiatke! Týmto návykom docielime čistú, zdravú pleť bez vyrážok a čiernych bodiek, spomalíme proces starnutia, pleť bude jemná a vláčna, vrásky sa oneskoria a budú omnoho jemnejšie, celkový vzhľad pokožky bude zdravý a krásny aj v zrelom veku.

 

  • Čomu možno predísť pri pravidelnej starostlivosti o pleť?

Ak sa ju naučíme ráno aj večer ošetrovať a chrániť vhodnými prípravkami, určite v zrelom veku neprekvapí kožnými problémami, citlivosťou, vyrážkami a čiernymi bodkami, hlbokými vráskami, suchosťou či povädnutosťou, rozšírenými pórmi a žilkami, hrubosťou bez jasu a pigmentovými škvrnami.

 

  • Najmä mladších trápia akné, pupienky a pod. Ako sa starať o pokožku náchylnú k takýmto prejavom?

Základ je čistenie na to určeným prípravkom, tonizácia pleťovou vodou a hydratácia. Tieto kroky treba robiť pravidelne, každé ráno aj večer. Tiež je vhodné aplikovať pred krémom špeciálne sérum na čistenie pórov. Dvakrát za týždeň, večer, sa odporúča čistiaca maska. Mejkap by mal byť tiež súčasťou starostlivosti o pleť, ale večer ho treba dôkladne odstrániť.

 

  • Aké produkty s obsahom akých látok sú vhodné na „vyliečenie“ akné?

Výborná pomôcka v boji proti akné sú prípravky starostlivosti o pleť so sklonom k akné od Mary Kay – čistiaci gél, sérum na čistenie pórov a lokálny krém na akné. V ponuke je aj testovacia kolekcia, pozostávajúca z miniatúrnych balení výrobkov, ktoré pokryjú mesačnú potrebu starostlivosti o aknóznu pleť. Hlavnými zložkami prípravkov sú kyselina salicylová, kanadská vŕbovka úzkolistá, koreň lopúcha a avokádo. Účinne bránia upchávaniu pórov, majú protizápalové účinky, redukujú podráždenie pleti, upokojujú, zvlhčujú a regulujú tvorbu mazu. Vhodné je doplniť ich maskou, pleťovou vodou a nemastným hydratačným krémom.17/01/2018

10 LEKCIÍ V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ priamo od odborníkov

10/01/2018

Zamilujte sa… do nových vôní a farieb

10/01/2018

Valentín inšpirovaný rastlinným svetom

18/12/2017

Novinka na trhu

18/12/2017

PORADÍME, POMÔŽEME…