09/12/2017

POZNÁME VÍŤAZOV AICHI 2017

(Trendy, Tip 5)

Keď som večer krátko po slávnostnom programe galavečera AICHI gratulovala Karolovi Kadlecovi k úspešnému 15. ročníku súťaže, stačilo jedno slovo: SUPER! Priestory pražského Fóra Karlín hostili zahraničné kadernícke hviezdy Maria Krankla a Vincenta Moutaulta, finalistov súťaže AICHI a množstvo ich kolegov-kaderníkov z blízka i z ďaleka. Všetci nedočkavo čakali, kto sa postaví na stupienky víťazov. Leoš Mareš, ktorý večerom sprevádzal, vedel, že napätie treba gradovať. Aj z vysávania kobercov po kaderníckej show Vincenta Moutaulta – mimochodom veľmi vydarenej – dokázal vytvoriť samostatný program…

Bezprostredne po vystúpení speváčky Emmy Smetany a úžasných gumených tanečníkov, bratov Kristiána a Mareka Mensovcov, sa odovzdávali diplomy. Cenu divákov získala Olga Dimitrasco, Salon Abigail Style, Praha, na 3. mieste skončila Jana Jun Šrámková, U Vlásku, Praha, na 2. mieste Lenka Daks, Salon Cool, Praha a na 1. mieste Jan Rigó, Lorma, Praha.

Ešte pred začiatkom celého programu sme mali pri stole voľné miesta pre finalistov. Netušila som, že prosecco mi bude dolievať víťaz ročníka. Ale mala som výhodu, patrila som k prvým gratulantom a mohla som si dohodnúť rozhovor.

 

ROZHOVOR

Ako dlho ste kaderníkom? Súťažili ste na AICHI po prvý raz? Čo bolo impulzom prihlásiť sa?

Kaderníkom som 10 rokov a v Aichi som už po niekoľkýkrát. Počiatočný impulz bol druhý ročník Bomton Cup, kam ma vzala moja teta, keď som mal asi 13 rokov. Bol som vtedy kaderníckym večerom tak unesený a okúzlený, že mi utkvel hlboko v pamäti. Po rokoch som sa dozvedel, že táto súťaž stále existuje pod novým názvom Aichi, preto som neváhal, prihlásil sa a tento rok sa dobojoval až k víťazstvu.

 

Pod súťažnou fotografiou máte napísané salón LORMA, máme to správne?

Áno, aktuálne pracujem pre tento salón.

 

Máte široký okruh klientok. Prevažujú celebrity, alebo skôr bežné ženy, ktoré sa zo zákazníčok stali vašimi priateľkami?

Trúfam si povedať, že všetky moje stále klientky sa časom stávajú tak trochu mojimi priateľkami. Vždy, keď prídu, stihneme si počas skrášľovania povedať, ako sa máme, čo je nové, bavíme sa o našich radostiach aj starostiach. Nemôžem hovoriť za svoje zákazníčky, za seba však jednoznačne konštatujem, že ich mám rád. Dokonca aj tie, čo si idú do salónu oddýchnuť a spoločne si pomlčíme.

 

Preferujete prirodzené farby vlasov, alebo aj tie v odtieňoch dúhy?

Hlavné a rozhodujúce je želanie klientky a to, aby sa ona sama cítila čo najlepšie. Mám zákazníčky konzervatívnejšie, no aj odvážne, čo sa neboja experimentovať. Vzhľadom na to, že nemám žiadnu obľúbenú farbu, rád miešam rôznofarebné odtiene a kombinácie.

 

Čo odkážete kolegom, ktorí váhajú, či ísť súťažiť? Treba sa nejako špeciálne pripravovať?

Všetkým kaderníkom by som určite túto skúsenosť odporučil. Je to skvelá príležitosť predviesť odborníkom svoju prácu, stretnúť množstvo inšpiratívnych ľudí nielen z brandže a byť pri vzniku trendov, ktoré ovplyvnia každého z nás. Je určite šikovné mať so sebou tím, s ktorým je človek zohraný. V mojom prípade sa spolupráca s vizážistkou a stylistkou naozaj vyplatila.

 

1.miesto: Jan Rigó, Lorma, Praha

Cena divákov: Olga Dimitrasco, Salon Abigail Style, Praha

2.miesto: Lenka Daks, Salon Cool, Praha

3.miesto: Jana Jun Šrámková, U Vlásku, Praha

 

Pripravila Eva Švoňavová, Foto: Bomton a Petr Müller19/09/2018

Diamantové zasnúbenie

17/09/2018

Štýl Boho

05/09/2018

Monica Bellucci nová ambasádorka

26/08/2018

OBĽÚBENÉ OUTFITY MEGHAN MARKLOVEJ

20/08/2018

PLÁTENNÉ TENISKY – „CANVAS BOOM!“