08/01/2018

PÁRTY ÚČESY

(Tip 4, Strihy)

Inšpirácia od Jana Těšíka, vlasového štylistu Nivea:

Trendy sú inšpirované 80-tymi rokmi. Kto túži po výraznejšej farbe, môže sa rozhodnúť pre niektorú pastelovú farbu, od ružovej po tyrkysovú. Dĺžky ľubovoľné. Dlhšie, kde vyniknú obľúbené balayage, alebo i výrazne krátke účesy s asymetrickými prvkami. Vlasy by mali pôsobiť ľahko neupraveným dojmom a nemal by im chýbať objem.

 

PÁRTY VLNY

Ako účes pripraviť:

1. Ku korienkom vlasov naneste tužidlo pre objem (Nivea Volume Care). Oddeľte vlasy na temene a pripnite sponkou. Všetky vlasy navlňte žehličkou. Pomaly ťahajte žehličku dole ku končekom.

2. Navlnené pramene chvíľku pridržte v dlani, než vychladnú. A zmotané pripnite sponkou.

3. Predné pramene vlasov a na temene natáčajte smerom od tváre. Pre väčší, nadýchanejší objem pramene nerozčesávajte, ale zľahka našuchorte rukami.

4. Hotový účes zafixujte stredne alebo silno tužiacim lakom na vlasy (napr. Nivea Diamond Gloss).

 

UČESANÁ NEUČESANÁ

Ako účes upraviť:

1. Ku korienkom vlasov naneste penové tužidlo (napr. NIVEA Care & Hold) a fénom presušte. Ak nemáte prirodzene vlnité vlasy, natočte ich kulmou.

2. Na druhej strane od cestičky zapleťte pár prameňov. Oddeľte prameň vlasov zospodu a pretočte s ním horný prameň, aby vznikol stočený efekt. Prameň stočte v dĺžke 10 - 12 cm, zafixujte pinetkou alebo neviditeľnou gumičkou a konce nechajte prirodzene voľné. Vytvorte 2 - 3 zapletené pramene podľa hustoty vašich vlasov.

3. Spodný posledný prameň zatočte smerom k zátylku pod voľné konce horných prameňov. A upevnite pinetkou pod vlasy, aby nebola vidieť.

4. Na záver vlasy zafixujte, napr. lakom pre udržanie objemu NIVEA Volume care.

 

BOŽSKÝ CHVOST

Ako účes upraviť:

1. Po celej dĺžke vlasov naneste penové tužidlo NIVEA Diamond Volume. Pre väčší objem pri korienkoch vlasy vyfénujte pomocou veľkej guľatej kefy. Na temene hlavy oddeľte časť vlasov na stranu, kde máte cestičku.

2. Túto časť po približne 3 menších pramienkoch zospodu natupírujte pre väčší objem na temene. Tupírujte vždy zhruba o dva centimetre viac do šírky, než je oblasť, kde chcete vizuálne zväčšiť objem, aby ste mohli vlasy uhladiť do konečného tvaru.

3. Ostatné vlasy stiahnite pomocou gumičky do chvostíka. Natupírovaný prameň uhlaďte dozadu, ale nerozčesávajte.

4. Týmto prameňom obviňte upevnenie chvostíka a pripnite pinetkami. Na záver zľahka poprášte lakom na vlasy.

 

ZATOČENÝ DRDOL

Ako účes upraviť:

1. Pred úpravou do vlasov použite sprej s ochranou pred teplom (napr. NIVEA Bezoplachový kondicionér Hairmilk) a fénom presušte. Po celom obvode navlňte žehličkou.

2. Oddeľte vrchnú časť na temene hlavy zo strany, kde máte cestičku. Zvyšné vlasy uchopte ako do chvosta na bok a zľahka pretočte cez druhú ruku. Pre zjednodušenie si môžete najskôr radom sponiek pripevniť spodný diel vlasov v strede zátylku. Vlasy z druhej strany stočte do stredu a pripnite sponkami tak, aby vlasy vytvorili jemne nedbalý záhyb. Nesnažte sa o dokonalosť a nechajte pár natočených končekov uvoľnených.

3. Vrchný diel vlasov, ak potrebujete zľahka natupírujte, aby účes získal väčší objem. A pripevnite k stočenému drdolu vzadu.

4. Prednú časť doupravte do tvaru, ktorý sa hodí k vašej tvári. Hotový účes zafixujte lakom na vlasy NIVEA Diamond Volume.26/08/2018

AGÓNIA A EXTÁZA

14/08/2018

Dovolenka ako puzzle

30/07/2018

Päť pilierov zdravého životného štýlu

16/07/2018

Stravujeme sa všelijako

16/07/2018

Poisťovňa chce znížiť chorobnosť klientov analýzou ich DNA